Leczenie rodziców uzależnionych od alkoholu

Mam 20 lat pochodzę z wielodzietnej rodziny. Moi rodzice piją prawie codziennie rzadko im się zdarza być trzeźwym. Z rodzicami mieszka trójka niepełnoletnich dzieci którzy ciągle patrzą na awantury bijatyki . Rodzice są bardzo agresywni również do dzieci, wyzywają je i biją. Niestety nie chcą zgodzić się na leczenie a wszystko co do nich się mówi nie działa. Nie chciałabym aby moje rodzeństwo trafiło do rodziny zastępczej ale nie mam jak zapewnić im warunków mieszkalnych. Nie wiem co mogę zrobić

Masz prawo skierować wniosek do komisji alkoholowej - takie komisje są w każdej gminie -o przymusowe leczenie rodziców , rodzice uzależnieni mogą być pozbawieni praw rodzicielskich dla dobra dzieci, zgłoś to wszystko do najbliższego Ośrodka Pomocy Rodzinie - tam powinnaś otrzymać wsparcie i pomoc profesjonalną

szanowac rodzicow takich, jakimi sa, byc przy rodzenstwu w ramach mozliwosci i checi, zajac sie soba i swoim zyciem+poszykac grup DDA (darmowe na NNZ). pozdrawiam sedecznie, Violetta Ruksza

Dobrze, że Pani napisała
Rozumiem Pani rozterkę. Proszę zapytać o możliwość wsparcia np.:
Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”
Al. Dzieci Polskich 20
04-730 Warszawa

tel: 022 815 76 03
fax: 022 815 76 02
tel. kom. 505 576 189
e-mail: mederi@czd.pl
W takiej sytuacji wsparcie będzie bardzo pomocne.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski