Leczenie ropnego zapalenia mieszków na twarzy

Witam mam pytanie do dermatologa lekarz dermatolog przepisal mi na ropne zapalenie mieszkow na twarzy Davercin2,5 % i smaruje tym jak rownierz przepisal mi TRAVOCORT ale to jest lek na grzybice miejsc intymnych moge to uzywac na twarz? takie coś w internecie pisze żeby tego nie stosować przypadkiem na twarz... co jest skuteczniejsze tabletki davercin czy plyn?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie zaleca się stosowanie Travacortu na twarz. Co do Davercinu na skórę twarzy lepszy jest płyn lub maść.