Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 1 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie schizofrenii a skutki uboczne

Mąż choruje na schizofrenię, bierze min.30mg olzapiny dziennie.Jest bardzo senny i powolny,ma bardzo duże kłopoty w pracy.Czy są leki, które nie wywołują takich skutków ubocznych.Jeżeli tak, to jakie? Proszę o odpowiedź.Dziękuję
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Dawka olanzapiny 30 mg/dobę, przekracza dawkę zalecaną przez producenta leku (dawka terapeutyczna według charakterystyki produktu leczniczego wynosi 10-20mg/dobę). Dawkę 30mg olanzapiny stosuje się w "klinice" ale jedynie w wyjątkowych, uzasadnionych przypadkach. Olanzapina w dawce terapeutycznej nie powinna powodować istotnej senności i spowolnienie. Proszę zatem skonsultować tę kwestie z psychiatrą prowadzącym leczenie.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Istnieje wiele leków, które można stosować w schizofrenii. Czasami jednak, przejściowo, trzeba pogodzić się z objawami ubocznymi leku. O zmianie leczenia może zdecydować tylko lekarz prowadzący. Warto iść z mężem na wizytę i przekazać swoje spostrzeżenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety