Leczenie schizofrenii paranoidalnej a omamy

Druga część pytania(Nie wszystko sie zmiesciło w jednym pytaniu),Od roku leczę się na schizofrenie paranoidalną,przyjkuje 30mg olanzapiny dziennie.oprócz tamtych objawów występują; Czasami jestembardzo nakręcony nie moge spac,mam mnóstwo energi innym razem nic mi sie nie chce.Jak zostaje sam w domu to wydaje mi sie,ze,ktos chodzi ,puka do drzwi ,otwieram,a nikogo nie ma.Tez czesto mi sie wydaje ze podsluchuje,podglada mnie przewaznie domownicy i smieja sie ze mnie i gadaja o mnie

Witam,
w przypadku schizofrenii najważniejsze jest odpowiednia farmakoterapia. Proszę skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym i powiedzieć mu o swoich objawach. Może warto zmodyfikować dotychczasowe leczenie żeby lepiej odpowiadało na pana potrzeby. Dodatkowo pomocne mogą być inne formy wsparcia: terapia zajęciowa, psychoterapia, grupy wsparcia. To bardzo ważne aby otaczać się wspierającym środowiskiem.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki

Dzień dobry, zachęcam do omówienia tych objawów z lekarzem prowadzącym. Jednocześnie zachęcam do skorzystania ze wsparcia w zakresie psychoterapii (np. w ramach dziennych oddziałów szpitalnych). Pozdrawiam.