Leczenie silnego stresu

Witam serdecznie :) Chciałam się zapytać co może mi pomóc przy silnym stresie?Bardzo bym chciała być znowu spokojnym człowiekiem...

Witam

Jest wiele technik relaksacyjnych, które ćwiczone i powtarzane pomagają lepiej radzić sobie ze stresem. Ważne jest, żeby zaobserwować u siebie, kiedy i w jaki sposób objawia się stres, a następnie doskonalić różne sposoby radzenia sobie z nim. Zachęcam do lektury książek i artykułów poświęconych radzeniu sobie ze stresem, do udziału w warsztatach o tej tematyce lub do indywidualnej konsultacji z psychologiem, który pomoże Pani lepiej poznać naturę Pani stresu i wskaże pomocne techniki radzenia sobie (związane np. z pracą z oddechem, redukcją napięcia poprzez napinanie i rozluźnianie mięśni lub z wizualizacją).

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Wpierw trzeba precyzyjnie ustalić przyczyny stresu, a potem dobrać metody. Zalecam pełną konsultację psychologiczną

Szanowna Pani, z czego wynika Pani stres, jakie są jego przyczyny? czy jest związany z pracą, czy z życiem osobistym?, czy boi się Pani czegoś konkretnego? Radze Pani odpowiedzieć sobie na te pytania. Jeżeli jest taka możliwość usunąć przyczyny stresu. Na pewno pomoże różnież konsultacja psychologiczna.

Stres można leczyć między innymi poprzez: naukę technik relaksacyjnych, terapię (np. poznawczo-behawioralną uczącą nowych reakcji na emocje i myśli) a w silnym, uniemożliwiającym funkcjonowanie stresie można zasięgnąć rady psychiatry i wesprzeć się medykamentami. Polecam jednak łączyć je z pracą nad przyczyną stresu - praca nad samymi objawami może go nie wyeliminować.