Leczenie skóry suchej

Witam serdecznie, Chcialabym zapytac o porade dotyczaca leczenia mojej cery (skora sucha, do ktorej na ten moment stosuje plyn miceralny Perfecta lub Garnier oraz krem nawilzajacy Day Wear Estee Lauder z SPF15). Po ponad rocznym pobycie w Australii i kilku tygodniach podrozy w Azjii w klimacie bardzo goracym ale wysoko nawilzonym, z dnia na dzien pogarsza sie jej wyglad. Czy uwazaja Panstwo, ze jakiekolwiek kosmetyki sa w stanie pomoc czy lepszym rozwiazaniem jest wizyta u dermatologa?

Witam serdecznie,

Przede wszystkim należy usunąć martwy naskórek. Ponieważ jego nadmiar sprzyja suchości skóry. Proszę regularnie peelingować skórę raz w tygodniu. Doskonałym rozwiązaniem przy skórze suchej będzie kwas migdałowy.
Kolejna kwestia to dostarczenie NNKT do organizmu. Stanowią one niezbędny element do syntezy ceramidów ( to takie ,, cegiełki'', które znajdują się w naskórku i odpowiadają również za odpowiednie nawilżenie skóry).
Polecam pić olej z wiesiołka ( łyżkę) dziennie lub zakupić suplement z jego zawartością w sklepach bio lub aptece.
Kolejna kwestia to ponad nawilżanie, warto podczas wzmożonego okresu suchości skóry, zadbać o odpowiednie natłuszczenie skóry. Polecam na noc stosowanie co drugi dzień preparatu z zawartością ceramidów np Nanobase lub inne odpowiedniki.
Jeśli w organizmie nie ma odchyleń od norm witamin i poziomów hormonów to powinna być znacząca poprawa.
Krem, który obecnie Pani stosuje proszę używać na dzień.

Pozdrawiam serdecznie:-)

Dzień dobry,

Indywidualnie dobrana pielęgnacja domowa jak najbardziej może poprawić kondycję skóry. Jednak ważne jest, by była ona przedłużeniem pielęgnacji gabinetowej. Na pewno warto pomyśleć o zabiegach złuszczających i nawilżających. Jednak, by dobrać dla Pani to, co najlepsze niezbędna jest bezpośrednia konsultacja na którą serdecznie zapraszam do Kliniki w Warszawie.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam