Leczenie szczeliny odbytu i krew w stolcu

witam, z 2-3 miesiące temu po występowaniu niewielkiej ilości krwi na stolcu udałem się do lekarza. chirurg wykonał badanie per rectum (dwukrotnie) oraz później rektoskopię. okazało się, że mam przednią bądź tylną szczelinę odbytu. lekarz przepisał mi czopki Posterisan i bodajże Proktis. razem ze zbalansowaną dietą problemy znikneły. jednak dziś przy wypróżnieniu (stolec był miękki, przyjemny) choć nie czułem żadnego bólu to wystąpiła krew. czy te cholerną szczelinę można w ogóle wyleczyć?!

Jest to przypadłość często nawracająca. Niekiedy mająca związek z trybem życia, stresem. Warto powtórzyć leczenie, którego skuteczność może być szybka zwłaszcza, że nie objawów bólowych