Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie szpitalne a anoreksja

Witam! Moja 27-letnia siostra choruje na anoreksje. Na ten moment jej waga nie przekracza 33 kg przy wzroście 155 cm. Siostra nie chce słyszeć o leczeniu szpitalnym, szpital psychiatryczny odmówił przyjęcia na oddział tlumacząc że nie są w stanie jej pomóc, radząc jednocześnie by umieścić ją w szpitalu klinicznym w innym mieście jednak siostra nie wyraża zgody. Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy w razie jej śmierci rodzice mogą ponieść konsekwencje prawne? Proszę o poradę
ponad rok temu

Witam serdecznie, Zgodnie z Ustawą o Zawodzie Lekarza (Art. 32 i 33) możliwe jest leczenie Twojej siostry bez jej zgody ze względu na jej ciężki stan somatyczny (wyniszczenie organizmu z powodu zaburzeń odżywiania). Twoi rodzice mogą postarać się o zgodę na takie leczenie. Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy