Leczenie trądziku u 25-latki w ciąży

Witam mam rowniez problem z cera mecze sie z tym problemem od pol roku. Mam 25 lat do dermatologa chodze bralam leki nawet pomagaly ale obecnie jestem w ciąży 4 m i nic mi nie wolno wspomne ze nigdy nie bylo problemu z cera a teraz te wykwity krosty znikają zaraz pojawiają sie nowe szpecą mi twarz poniewaz zostaja blizny co robić proszę o pomoc i rade. Najgorzej mnie wkurza ze nie postawiono mi diagnozy... nie wyciskam staram sie nie malować. Czy wakacje w cieplych krajach mogly byc przyczyn

Leczenie trądziku w ciąży stanowi pewien problem z uwagi na niemożność stosowania niektórych leków w tym okresie. Istnieją jednakże preparaty w pełni bezpieczne które mogą być stosowane w ciąży i okresie laktacji. Proszę o kontakt z dermatologiem który przepisze odpowiednie leki.

Tak po dużym nasłonecznieniu skóry trądzik zazwyczaj się nasila.Może Pani wykonać serię peelingów migdałowych u dermatologa lub w gabinecie medycyny estetycznej. Peelingi działają na poziomie naskórka, nie wnikają do krwioobiegu.