Leczenie urazu ścięgna Achillesa

a ponieważ nie zmieściłam się z pytaniem w poprzednim formularzu, to zadaję je teraz: jak mam leczyć mojego achillesa, co jeszcze mogę zrobić żeby móc biegać??? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Grażyna.

Szanowna Pani,
Po pierwsze: naderwanie/zapalenie ścięgna Achillesa daje dolegliwości bólowe z tyłu stopy, a nie pod podeszwą. Tutaj najczęściej ból wynika z zapalenia rozcięgna podeszwowego,
Po drugie: nie przebyła Pani podstawowego leczenia tej choroby: tj kinezyterapii a zwłaszcza terapii manualnej i ćwiczeń rozciągających tylną grupę goleni. Bez nich inne formy leczenia są najczęściej bezskuteczne.

Pozdrawiam, Dr n.med. Paweł Kołodziejski chirurg stopy specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu