Leczenie uzależnienia od benzodiazepiny

Czy w przypadku leczenia odwykowego uzależnienia od benzodiazepiny średnioookresowej (zażywanej kilka lat w wysokiej dawce) na inną o długim okresie działania można od razu wyeliminować tę pierwszą, czy należy tego dokonywać stopniowo wg schematu?

Witam,

zachęcam Panią do rozmowy ze swoim lekarzem prowadzącym. On wie najlepiej jak ustawiać dawki leków zgodnie z Pani potrzebami.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Wszystko zależy od zaleceń lekarza. Na pewno należy to robić pod jego opieką i zgodnie z jego wskazówkami. Jeśli ma Pan wątpliwości, warto dopytać lekarza, który się Panią opiekuje.