Leczenie uzależnienia od jedzenia

Witam mam problem z nadmiernym jedzeniem-jestem uzalezniona od jedzenia i nie potrafie juz zapanowac nad nim.gdzie moge szukac pomocy.czy jest jakas szansa że uda mi sie zapanaowac nad swoimi emocjami?I jak to sie leczy?ile terapia trwa? Jestem ze szczecinka w zachodniopomorskim

Witam. Nadmierne łaknienie jest uzależnieniem, z którego można wyjść. Proponuje Pani podjąć terapie. Długość jej trwania zależy od postępów, głębokości zaburzenia oraz podejścia, w którym pracuje psycholog.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam. Bardzo ważne jest to co się zajada. Na co "lekarstwem" staje się jedzenie. Dopiero po odpowiedzi na te pytania można określić czas trwania terapii. Warto udać się do psychodietetyka lub psychoterapeuty w celu odpowiedzi na powyższe pytania. Pozdrawiam Panią.

Witam,

oczywiście jeżeli podejmie Pani terapie to jest bardzo duża szansa że upora sie Pani z problemem. Jak długo to potrwa to już kwestia indywidualna. Czasem wystarczy kilka spotkać z psychologiem, nieco silnej woli i pacjent jest zdrowy. W związku z tym proszę nie zwlekać i udać sie na wizytę.
Proszę też sie zastanowić czy podjadanie jest jedynie na tle nerwowym czy może porostu Pani dieta jest niewłaściwie dobrana, niepełnowartościowa, brak w niej odpowiednich składników odżywczych, których domaga sie organizm a Pani z tego względu podjada.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry, po pierwsze zachęcam do przeprowadzenia profesjonalnej diagnozy. W tym celu proszę się skontaktować z psychologiem - psychoterapeutą zajmującym się zaburzeniami odżywiania. Po postawieniu diagnozy zaproponuje on dalsze kroki postępowania - podjęcie terapii, współpraca z dietetykiem lub inne. Pozdrawiam.