Leczenie uzależnienia od pornografii

Dość często. Filmiki ogląda ok 1-3 min do 3 razy w tygodniu. Założyłam mu specjalny zeszyt gdzie może zapisywać momenty gdy o tym myśli. Otrzymał również worek treningowy na którym może się wyżyć. Również może dzownić każdego dnia do mnie i mi mówić, że chce ale woli ze mną rozmawiać. Dziś oglądaliśmy film "12 kroków" widziałam jego przerażenie, bo wie, że czeka go trudna droga. Jakie są szanse, że mu się uda? Czy musi w tej sytuacji udać się do specjalisty?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Violetta Ruksza

Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja u lekarza seksuologa. Nie musi być to uzależnienie od pornografii. Często może być to wynikiem chęci rozładowania stanu napięcia nerwowego.

Witam Panią. Czytając opis Pani sytuacji w związku obawiam się, że wzięła Pani na siebie całą odpowiedzialność za spowodowanie zmiany u swojego partnera. W tej sytuacji może się zacierać granica co do Pani roli w tym związku (czy jest Pani partnerką, czy terapeutką?). Rozumiem, że Pani partner otrzymał od Pani czytelny komunikat, że dostrzega Pani problem i on powinien coś z tym zrobić. W tym miejscu zaczyna się jego odpowiedzialność za podjęcie odpowiednich kroków. Obawiam się, że w przypadku niepowodzenia opracowanego przez Panią planu to Pani przeżyje porażkę (co może źle wpłynąć na Pani poczucie wartości) a nie Pani partner. Na koniec odpowiadając na Pani pytanie uważam, że Pani partner powinien skorzystać z pomocy specjalisty. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/