Leczenie wrastającego się paznokcia

Witam mialam ok. 7 dni temu usuwanego wrastającgo się paznokcia u stopy , przy zmanie opatrunku okazało się że nie mogę ściągnąć gazika który jest przyklejony przez zaschniętą krew . Odmaczanie nie pomaga. Czy mam go tak zostawić czy iść do lekarza go usunąć , lekarz terz zalecił smarowanie maścią steper palca lecz zaczoł mnie on juz po pierwszym urzyciu boleć i szczypać co w efekcie dało wypalenie dzury w gaziku czy mam stosować nadal tą maść.pozdrawiam kasia 23 l

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Pani Kasiu,
Proszę, zwrócić się do lekarza operującego.
Ja proponuję, wymoczenie całej stopy w mydle (ciepła woda), lub kwas borowy 5% - dostępne w aptekach, lub IChtiol - też maść
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski, Gdyby, brak było rezultau - proszę o kontakt.

Witam Panno Kasiu. Najlepszym środkiem do "odmoczenia" zaschniętego gazika jest octenisept - pomoże odkleić ten gazik.Jest dostępny bez recepty (mała butelka 50ml). Po odmoczeniu konieczne będą tłuste maści może być bez antybiotyku.?czy został zdjęty cały paznokieć?? Bardzo dobre efekty uzyskuję po klinowej resekcji fragmentu paznokcia wraz z macieżą - po zabiegu nie ma prawa już wrastać. W razie nawrotu zapraszam do Jeleniej Góry.