Leczenie WZJ Encortonem

Witam, mam 26 lat jestem aktywny zawodowo, prowadzę własną działalność Gospodarczą, mam wzjg od 4lat i trwający nawrót od około 4 miesięcy, nad którym nie mogę zapanować biore encorton 30mg w dół co tydzień o 5mg, sulfalazyne 2X3, towarzyszy mi spora dawka stresu, który wydaje mi się że nasila objawy, jak sobie z tym poradzić? do godziny 11 rano mam problem z wyjściem z domu około 10 wizyt w toalecie...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety objawy jakie Pan podaje są dość charakterystyczne dla nawrotu choroby. Oczywiście doraźnie można zastosować leki przeciwbiegunkowe jak np. Stoperan. Warto jednak podkreślić, że nie można ich nadużywać, ze względu na możliwe powikłania.

Problemy somatyczne warto żeby skonsultował Pan z gastrologiem. Drugą sprawą jest stres, ktorego Pan doświadcza. Dlatego warto, żeby poszukał Pan także pomocy psychologa. Silny i dlugotrwaly stres powodują i nasilają problemy somatyczne, mogą też utrudniać leczenie.