Leczenie WZJG u 30-latka

Witam, jestem chory na WZJG i leczony biologicznie lekiem Remicade. Jestem ciekawy, po ilu wlewach najczęściej uzyskiwana jest pełna indukcja remisji oraz jakie sterydy powinienem przyjmować w tym czasie, aby leczenie było w pełni skuteczne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by odpowiedzieć na pytanie po ilu wlewach uzyska Pan pełną remisję. Każdy pacjent reaguje bowiem inaczej. U niektórych remisja pojawia się już po pierwszym wlewie, u innych koniecznie jest długie leczenie i wielokrotne podawanie leku. O tym jakie sterydy powinien Pan przyjmować proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.