Leczenie zaburzeń afektywnych dwubiegunowych

Od 15 lat choruję na zaburzenia afektywne dwubiegunowe. 3 lata temu zaczęłam brać lit w dawce 4 tabletki i depakine 500 2 tabl. Ostatnio została mi zwiększona dawka litu do 5 tabl. Odkąd zaczęłam brać lit zauważyłam trzęsienie dłoni, natomiast po zwiększeniu dawki trzęsienie jest tak silne że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Czy możliwe że lit wzmorzył trzęsienie, czy sa inne stabilizatory które można zastosować zamiast litu i czy możliwe że po licie występują obrzęki? Proszę o odpowiedź.

Witam,
Drżenie o opisywanym charakterze może występować w przebiegu terapii litem. Ważne jest oznaczanie poziomu tego leku we krwi, tak, by stężenie terapeutyczne było optymalne. Również obrzęki mogą się pojawiać podczas tej terapii. Jest to jednak najlepszy stabilizator nastroju w CHAD. Warto to przedyskutować ze swoim lekarzem.
Pozdrawiam