Leczenie zaburzeń depresyjno-lękowych

Witam, od paru lat mam problem z psychiką, w charakterystyce schorzenia na karcie u dr. mam wpisane zaburzenia depresyjno lękowe, Aktualnie biorę leki, depresja ciut odpuściła a nerwica ani trochę i niestety nakręca stany depresyjne. Gdzie się zgłosić do psychologa jaką terapię powinien zastosować na nerwicę lękową? czy skierowanie od psychiatry wystarczy? fatalnie się czuję i nie zanosi się póki co na poprawę :/ proszę o pomoc

W opisywanej sytuacji psychoterapia najprawdopodobniej jest wskazana. Psychoterapia jest podstawowym sposobem leczenia stanów lekowych. W pierwszej kolejności proponuję przedyskutować to ze swoim psychiatrą, który może z Panem omówić podstawowe podejścia psychoterapeutyczne i być może skierować do wiarygodnego psychoterapeuty/ośrodka psychoterapeutycznego w okolicy.