Leczenie zaburzeń erekcji na tle psychologicznym

Witam jakie są metody leczenia zaburzeń erekcji na tle psychologicznym. Mam stwierdzone takie zaburzenia po 3 nieudanych stosunkach w ówczesną partnerką moja erekcja jest połowiczna . I ta poranna i ta w czasie seksu. Wiem że niebieskie pigułki wtedy nie specjalnie działają ale nie wierzę też jakoś w te całe hipnozy psychologiczne. Zastrzyki w ciała jamiste?

Dzień dobry!

Psychoterapia jest uznaną metodą leczenia, ze skutecznością potwierdzoną badaniami naukowymi, i zazwyczaj nie ma żadnego związku z np. hipnozą. Jest to przede wszystkim świadoma praca nad swoimi emocjami i uczuciami, zwiększenie wglądu w źródła swoich trudności, zmiana sposobu myślenia, poszerzenie wiedzy o tym, jak funkcjonuje człowiek i nasza seksualność itp. Zazwyczaj elementami terapii psychogennych zaburzeń erekcji są także ćwiczenia relaksacyjne, praca z ciałem, ćwiczenia oddechowe, a także nauka tzw. "treningów seksualnych" do stosowania samodzielnie podczas masturbacji lub w kontakcie z partnerką.

Pozdrawiam!

Mgr Anna Bernatowska

Szanowne Panie które udzieliły powyższych odpowiedzi - nieetyczne jest udzielanie opinii w takich przypadku bez wskazania bezwzględnej konieczności wykonania diagnostyki LEKARSKIEJ. Czyli - lekarz urolog, ewentualnie LEKARZ seksuolog MUSI być kluczowym elementem tej diagnostyki. Naprawdę nie rozumiem tej postawy i będę każdorazowo Panie upominał publicznie aż do zaprzestania tych praktyk. Apeluję o opamiętanie i uczciwość. Szanowny Panie - wymaga Pan przede wszystkim diagnostyki LEKARSKIEJ, UROLOGICZNEJ - możliwe że w dalszym biegu opieki psychologicznej - ale proszę zachować zdrowy rozsądek i kolejność.