Leczenie zaburzeń erekcji u terapeuty

Witam, od roku leczę się u terapeuty na nerwicowe zaburzenia erekcji. Problem w tym, że nie występują u mnie również "samoczynne" erekcje podczas masturbacji, doprowadzam do erekcji jedynie po kilku sekundach stymulowania ręką. Pojawiają się natomiast u mnie poranne erekcje, niemal codziennie. Czy jest możliwe, aby problemy natury psychicznej blokowały również erekcję w trakcie masturbacji (czy może jest to powód do zmartwień, że sprawa jest poważna, bardzo trudna do wyleczenia)?

Dzień dobry!

Tak, jest możliwe, żeby psychogenne zaburzenia erekcji ujawniały się także podczas masturbacji.
Psychoterapia jest właściwym sposobem działania, ale warto skonsultować się także z lekarzem seksuologiem i rozważyć farmakologiczne wsparcie terapii.

Pozdrawiam!

Witam Pana,

Najlepiej jeśli zgłosi się Pan do psychiatry seksuologa. On powinien przeprowadzić wstępną diagnozę Pana stanu jeszcze przed rozpoczęciem psychoterapii seksuologiczne ( chyba że taka diagnoza się odbyła)j. Podobnie przy braku efektów psychoterapii, dobrze żeby lekarz seksuolog zweryfikował wystepowanie innych czynników (natury biologicznej), które mogą rzutować na Pana obecny stan. W Krakowie przyjmuje psychiatra seksuolog dr. Bartosz Grabski.

Pozdrawiam!