Leczenie zaburzeń odżywiania i depresji lękowej na Śląsku

Witam , moja narzeczona choruje na zaburzenia jedzenia i do tego depresja lekowa, obecnie znajduje sie na terapi w katoicach szopienice na odziale nerwic , jest niezadowolona z pomocy tam i uwaza ze Ci terapeci moga jej nie pomoc,w jakim szpitalu na slasku mozna znalesc odpowiednia pomoc..prosze o pomoc bo strasznie sie o nia martwie.

Dzień dobry,

Pobyt szpitalu jest tylko pewnym etapem w leczeniu, i żaden terapeuta/lekarz nie wyleczy często wieloletnich zaburzeń w przeciągu 2 - 3 miesięcznego pobytu.
Po leczeniu szpitalnym najprawdopodobniej Pana partnerka będzie miała zalecenie do kontynuowania leczenia w formie ambulatoryjnej - w np.: Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. Ważne też jest tutaj pytanie dlaczego w jej odczuciu ci terapeuci nie są w stanie pomóc ?

Leczenie szpitalne to dopiero początek, ma ono na celu jedynie złagodzenie stanu, natomiast nie spowoduje wyleczenia. W przypadku Pana narzeczonej ważne by zbadać co leży u podłoża jej zaburzeń. W tym celu powinna rozpocząć psychoterapię w ośrodku zdrowia psychicznego lub gabinecie prywatnym. Wybór takich miejsc w Katowicach jest duży.

Pozdrawiam serdecznie