Leczenie zakażenia drożdżakami i ból jajnika podczas stosowania MyWy

Witam. Od pół roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne MyWy. Wszystko na początku było dobrze (nie przytyłam, nie było plamienia, dobrze się czułam). Po wizycie u ginekologa okazało się, że mam drożdżaki i dostałam leki tj. Flucofast oraz Natamycyna unia. Po zakończeniu ich przyjmowania zauważyłam, ze na tydzień przed miesiączką już po raz kolejny odczuwam delikatny ból jajników oraz pojawia się plamienie. Po miesiączce jednak wszystko ustaje. Czy powinnam się zgłosić do lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję poinformować o tym fakcie lekarzowi prowadzącemu. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.