Leczenie zapalenia błony naczyniowej

A jeżeli nie znajdzie się przyczyny zapalenie błony naczyniowej to jak długo maksymalnie takie leczenie może trwać. Czy leczenie tego od roku praktycznie non-stop to nie jest za długo?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zapalenie błony naczyniowej może występować jako:
ostre - zapalenie powraca, zaś każdy nawrót trwa około 6 tygodni lub przewlekłe - zapalenie trwa miesiącami, lub nawet latami, od czasu do czasu nasilając się, co wymaga długotrwałego przyjmowania leków.