Leczenie zapalenia dwunastnicy lekiem Lanzul oraz dietą lekkostrawną

Witam Od 3 miesięcy jestem leczona przez lekarza rodzinnego na zapalenie dwunastnicy lekiem Lanzul oraz dietą lekkostrawną Nadal czuję się zle,ZAPARCIA I BIEGUNKA, pod lewym żebrem czuję jak by coś mi spuchło i ocierało sie o żebro , poza tym gdy zjem coś cięższego lub się przejjem powiedzmy w ten sposób mam nudności i czasami wymioty o kwaśno gorzkim smaku proszę o pomoc lekarz rodzinny nie dał żadnego skierowania na badania kompletnie nic chyba bawi się w znachora. Co robić???

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że lekarz rodzinny bez wątpienia nie "bawi się w znachora". Zastosowane leczenie jest bowiem jak najbardziej prawidłowe. Jednakże jeśli opisane dolegliwości nie ustępują warto wykonać badania dodatkowe oraz ewentualnie skonsultować się ze specjalistą gastrologiem.