Leczenie zapalenia dziąseł domowymi sposobami

Jak wyleczyć zapalenie dziaseł w domu ? Co można zrobić z kieszoneczkami zębowymi ,którereagują na zimno na dworze , jak rozwiązać ten problem w domu ?

Witam
Domowe sposoby przyniosą jedynie okresową poprawę lub mogą okazać się nieskuteczne. Aby poznać przyczynę problemu i jemu zaradzić konieczna jest wizyta u stomatologa. Jeżeli zęby reagują na zimno " z podwórka", to przyczyna nie koniecznie musi być związana z dziąsłami- może to być nadwrażliwość zębów, szyjek zębowych i wtedy dużą poprawę może dać stosowanie past na nadwrażliwość.

Najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego, gdzie lekarz - periodontolog przeprowadzi specjalistyczną diagnostykę. Na jej podstawie wdroży właściwe leczenie, które będzie Pani wykonywać w domu. Podejmowanie jakichkolwiek działań na własną rękę, bez konsultacji ze specjalistą, może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Stan zapalny dziąseł jest pierwszym i stosunkowo prostym w leczeniu stopniem choroby dziąseł. Stan zapalny dziąseł może być spowodowany płytką nazębną lub filmem bakteryjnym, czyli bezbarwną, miękką powierzchnią bakterii, która powstaje na powierzchni zębów i dziąseł. Jeśli płytka nazębna nie jest usuwana codziennym szczotkowaniem i nitkowaniem zębów, wytwarza toksyny, które mogą drażnić tkankę dziąseł, wywołując stan zapalny. Kluczowe znaczenie ma odpowiednia higiena jamy ustnej. Niebagatelną rolę odgrywa również oczyszczanie zębów u dentysty.
Profilaktyka zapalenia dziąseł obejmuje:
- właściwe szczotkowanie i dokładne czyszczenie szczelin między zębowych nicią dentystyczną, co uniemożliwia rozwój płytki nazębnej, zahamuje gromadzenie się kamienia nazębnego i pomoże usunąć resztki jedzenia,
- spożywanie pokarmów bogatych w składniki wzmacniające strukturę zębów, kości szczęki i żuchwy,
- zaprzestanie palenia tytoniu,
- zmniejszenie ilości wypijanej kawy,
- regularne wizyty kontrolne u stomatologa.