Zapalenie krtani a domowe sposoby leczenia

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące leczenia zapalenia krtani domowymi sposobami. Od piątku mam zapalenie krtani z uciążliwym kaszlem (flegma żółto-zielona). Jestem w 17 tyg. i lekarz dał mi do wyboru: antybiotyk albo metody 'domowe' (m.in. Gelomyrthol forte, silomat syrop). Czy jest możliwe wyleczenie bakterii bez antybiotyku? Jem dużo czosnku, cebuli, chili, imbiru, cytryny, kiwi itp. Ból krtani minął mi dzisiaj, mam tylko obiekcje czy przejdzie infekcja bakteryjna. Nie chcę dopuścić do jakichkolwiek powikłań ciąży. Martwię się o dziecko i z tego powodu zdecydowałam się na wersję leczenia zapalenia krtani domowymi sposobami. Jednak czy przez to może dojść do jakiś komplikacji, jeżeli nie wyleczę całkowicie zapalenia krtani i infekcji bakteryjnej? Proszę o rade i z góry dziękuję za odpowiedź.

ze WSZYSTKICH substancji najlepiej przebadanym związkiem o udowodnionym NIESZKODLIWYM DZIAŁANIU na płód jest antybiotyk- AMOXYCYCLINA. i lepiej wziąść tylko ją niż truć dziecko czosnkiem, imbirem, chili, witaminą C, i Bóg wie czym PODKREŚLĘ JESZCZE RAZ: LEPIEJ WZIAŚĆ JEDNĄ, 100% BEZPIECZNA SUBSTANCJE NIZ KOKTAIL Z POZORU NIEGROŹNYCH ZWIĄZKÓW..
pozdrawiam
Marcin Koncewicz
p.s.przepraszam za może zbyt dosadny ton ale naprawdę uważam co wyżej niż narażać dziecko - przewlekająca sie infekcja to naprawdę wieksze zagrożenie dla organizmu dziecka niż ZŁUDZENIE ze się mu nie szkodzi nie biorąc antybiotyku...