Leczenie Zespołu Policystycznych Jajników a nadmierne owłosienie

witam, zdjagnozowano u mnie zespół policystycznych jajników. mam 27 lat Waze 51kg. nie mam owlosienia mocno widocznego na twarzy. mam pare dluzszych wloskow przy sutkach, pod pepkiem i sporo grubych, czarnych na udach. Moje pytanie czy gdy zaczne sie leczyc to niewystapia u mnie wlosy na twarzy czy leczenie niestety nie bedzie mialo wpluwu na owlosienie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie nie powoduje wystąpienia owłosienia na twarzy. Powinno wręcz osłabić takie objawy gdyby występowały.