Leczona anoreksja a powolne przybieranie na wadze

Leczenie anoreksji-dieta Witam, Mam pytanie , moja 13letnia córka jest w takcie leczenia anoreksji, uczestniczy w psychoterapii, zaczęla już jeśc w miare normalnie niestety jej waga nadal jest niska i bardzo po mału przybywa, sa nawet dni, ze czasami spada. Kupiłąm jej nutridrinki, ale po wypiciu pierwszego(czekoladowy) niestety było jej niedobrze, miała mdłości. Pytanie: Czy zamiast Nutridrinków moze jeść batony wysokobiałkowe? Jakiich firm?Będę wdzięczna za szybką odpowiedż. pozdrawiam Kasia

Pani Kasiu,

przybieranie na masie ciała u anorektyczki to bardzo trudny proces. Dobrze, że w sumie bilans wagowy jest na plus. Proszę dać córce czas, aby powoli przybierała na wadze.
Nutridrinki - należy pić bardzo wolno, nawet do 30min. jeden kartonik. Uczucie mdłości wynika prawdopodobnie z wysokiej osmotyczności płynu.
Batony też są OK. Najlepiej wybrać te dla sportowców.
Proszę jednak pamiętać, że nie może Pani przebiałczyć dziecka. Może Pani więc wybierać bogate w białko nutridrinki oraz batony węglowodanowe dla sportowców.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/