Leczona niedoczynność tarczycy i stwierdzona arytmia

Mam stwierdzoną arytmię (Biosotal 80 x2, a od jutra Lokren 20 x 1/2 rano), ciśnienie rano przed lekiem ok. 100/60 oraz od ponad 10 lat leczoną niedoczynność tarczycy (Haschimoto) - Euthyrox 125 (Tsh po leku 2,8). Od przeszło tygodnia męczą mnie straszne bóle głowy (głównie w okolicach skroni i przód głowy), które nie przechodzą po lekach. Drętwieje mi przy tym prawa dłoń. Czy ból głowy może być przyczyną arytmii (serce nadal wali jak oszalałe)?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ból głowy nie powinien być przyczyną arytmii. Jeśli chodzi o Pani objawy to proponuję skonsultować się z lekarzem prowadzącym, gdyż nieprzyjemne odczucie w obrębie klatki piersiowej wraz z pojawieniem innych objawów wymagają konsultacji kardiologicznej.

Witam, proszę dokonać pomiarów ciśnienia i tętna 2 razy dziennie przez kilka dni. Z wynikami proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego. Ból głowy sam w sobie nie powinien być przyczyną arytmii ale stres z nim związany już tak.