Lęk 10-letniego syna przed owadami i robakami

Witam ,mam syna w wieku 10lat,zaczal sie bacwszystkich owadow i robakow.Omija trawy,nawet jak ide z nim chodnikiek,to zatyka uszy,bo mysli,ze mu cos dpadnie na glowe,blagam o jakas pomoc,mialam zasiegnac rady psychiatry ,lecz niewiem czy to cos da.

Psychologia

Zdecydowanie warto byłoby zgłosić się do lekarza psychiatry lub psychologa w celu zdiagnozowania przyczyny problemów syna i być może rozpoczęcia psychoterapii. Nie należy bagatelizować takich objawów bo mogą wpłynąć niekorzystnie na dalszy rozwój psychiczny syna, a im szybciej zgłosi się Pani o pomoc tym prawdopodobnie lepsze i szybsze będą efekty terapii.