Lęk 7-letniego dziecka związany ze szkołą

Jak uspokoic córkę ma 7 lat, zaczęła chodzic do szkoły, bardzo ją lubi, lubi się uczyc, lubi panią, ma koleżanki i jest lubiana. Problem jest w tym,że ostatnio zaczęła tracic apetyt, przez to brak jej siły. Mówi,że martwi się tym,że jej Pani wychodzi z klasy,a przychodzi Pani ze świetlicy i że jej Pani już nie wróci. Nie chce jechac na wycieczkę, bo boi się,że Pani odpowiednio nie upilnuje dzieci i że nie odbiorę jej na czas. Jak ją uspokoic?

Spokojnie, takie niepokoje dziecka są wręcz wpisane w rozwój. Proszę o sytuacji porozmawiać z nauczycielką córki, oraz pozytywnie nastrajać dziecko do nowych sytuacji.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu, wnioskuję, że być może miała miejsce dygresja na w/w temat, ze strony nauczyciela, co mogło mieć miejsce w formie żartobliwej.

Dzieci w tym wieku, w jakim jest Pani Córka, nie rozpoznają żartu od prawdy.

Wskazana byłaby spokojna rozmowa Pani z Córką, która doszczegółowiła by temat i zapewniła, o rozwianiu obaw u Córki.

Ze słonecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej