Lek Depakine Chrono a picie alkoholu

Dzień dobry. Około 2.miesięcy temu miałem jednorazowy napad padaczki i obecnie biorę depakine chrono 500-1x dziennie, wieczorem. Niedługo, wg.zalecenia neurologa, zacznę brać depakine 300-1x dzienn, wiecz. (lekarz mówi, że za niedługo odstawię lek). Czy mogę się napić alkoholu,chodzi mi o jednorazowe picie/napicie się alkoholu,w Sylwestra (jeśli mogę, to w jakiej ilości). Odkąd biorę ten lek nie piłem jeszcze alkoholu (wcześniej rzadko i w małych ilościach). Moja waga-ok. 87 kg.,wiek 24 lata.

Witam.po pierwsze :jeśli ma Pan rozpoznana padaczkę,to NIE WOLNO spożywać alkoholu.Nawet mała jego ilość może spowodować napad-alkohol obniża próg drgawkowy,poza tym może wpływać na stężenie leków lub poziom elektrolitów.
PO drugie"nie znam wywiadu,ale to dziwne,że lek przeciwpadaczkowy ma zostać odstawiony (po uprzednim zmniejszeniu dawki) po tak krótkim czasie od jego włączenia?Czy miał Pan jakiś uraz głowy?

Alkohol obniża próg drgawkowy, zwiększa więc możliwość napadu. Lepiej byłoby pożegnać się z alkoholem i to na stałe.
Życie bez alkoholu jest możliwe i to całkiem ciekawe... Pozdrawiam. JW