Lęk i duszności a nerwica

W wieku 18 lat zdiagnozowano u mnie nerwice z powodu napadu duszności, duszności już praktycznie nie mam chodzę na terapie i zastanawiam się czy to na pewno nerwica no bo ja nie mam lęków o siebie teraz raczej mam problemy ze mam lek przed niektórymi ludźmi i sytuacjami czy to tez może być związane z nerwicą?Czy może mało i wierze w siebie i stąd to się bierze?Kasiek

Proszę zapytać osoby prowadzącej terapię. Dalsze postępowanie terapeutyczne wymaga ewaluacji i wyznaczenia ewentualnych kolejnych celów.

Witam Panią serdecznie. Pytanie, które Pani zadała jest pytaniem do Pani psychoterapeuty. Na pewno jest tak, ze Wasza praca nie jest jeszcze ukończona. Pani doświadcza poprawy w objawach (nie ma duszności) to dobrze, a kolejnym tematem wspólnej pracy są relacje, tak istotne i ważne w życiu każdego człowieka. Niezależnie od diagnozy (czy to nerwica, czy zaburzenia osobowości dla których charakterystyczne są problemy w relacjach) myślę, że najkorzystniejszą formą pomocy jest psychoterapia. Małgorzata Danielewicz