Lęk i natrętne myśli dotyczące porażki podczas zbliżeń z partnerką

Dzień dobry, Mam 29 lat,jestem sportowcem,mam dobrą pracę,ale do rzeczy Nie miałem dotąd dziewczyny,ale znalazłem taką i problem pojawił się w związku ze zbliżeniem-nie byłem jeszcze z kobietą. Myśl o porażce, "że mnie odetnie" tak bardzo mnie wydrążyła, że od pewnego czasu nie umiem spać.Partnerka nie odebrała tego dobrze i zaważyło to na naszej relacji.Ja pozostałem z uogólnionym lękiem w różnych spr,który pojawia się nagle i niszczy mi życie.Trwa to od 14.10.Proszę o sugestię, jak to pokonać.

Dzień dobry!

Udzielenie pełnowartościowej pomocy w sytuacji stanów lękowych przekracza możliwości kontaktu internetowego. Proszę osobiście skonsultować się z psychologiem-psychoterapeutą, np. pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
W internecie znajdzie Pan listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Dzień dobry, nie ma sposobu na szybkie udzielenie panu odpowiedzi na portalu internetowym, ponieważ trudno określić specyfikę pana lęku. Zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeutą (terapeuta pracujący w nurcie behawioralno - poznawczym lub integratywnym) Pozdrawiam.