Lęk i strach przed wyjazdami

będąc w ciaży mój mąż wyjechał z córką na 10 dni za granicę ,ja nie mogłam kiedy odjeżdzali poczułam mocny smutek i przez kolejne 4 dni czułam silny niepokój czarne myśli i mnie trzęsło w środku,brałam hydroksyzynę Od tamtej pory sama boję się wyjeżdzać i na tą myśl powraca trzęsawka niepokój sa takie momenty że trudno mi wytrzymać samej ze sobą to uczucie jest okropne nie potrafię wysiedzieć w miejscu i myślę sobie że życie jest takie nijakie co mi jest to reęcz boli psychicznie. Ola

Witam,

trudno w tak krótkiej formie odpowiedzi odnieść się szerzej i adekwatnie do Pani problemu, nazwać co to konkretnie jest, zresztą być może ma to nawet drugorzędne znaczenie. Jednak wygląda na to, że trudno Pani znieść rozłąkę. Coś się w Pani takiego otworzyło, ze bardzo daje znać o sobie i utrudnia codzienne funkcjonowanie oraz bardzo boli, to jest znak tego, ze jest to coś ważnego, nad czym warto się zastanowić.Warto w takiej sytuacji byłoby skonsultować się z psychoterapeutą, psychoterapia pomaga w przezwyciężeniu takich życiowych wzorców. Psychoterapia tworzy taki obszar w którym może Pani przeanalizować swoje wzorce zachowania, swoje reakcje, myśli i uczucia z nimi związane oraz znaleźć sposób na radzenie sobie z nimi. Bardzo dobrze, że udało się to Pani zauważyć. Odniosłam także wrażenie, ze jest Pani osobą odpowiedzialną, troszczącą się o swoja rodzinę, dlatego tym bardziej myślę, i być może zgodzi się Pani ze mną w tej kwestii, że warto byłoby zająć się tymi lękami, leżącymi u ich podstaw przekonaniami w psychoterapii dla dobra Pani i bliskich. Pozdrawiam.
W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań proszę śmiało kontaktować się ze mną bezpośrednio poprzez maila

Objawy, o jakich Pani pisze- to objawy lękowe, nerwicowe. Warto skontaktować się z psychologiem, psychoterapeuta i popracować nad ich pochodzeniem, a także możliwościami radzenia sobie z lękiem. Warto to zrobić, zanim objawy się nasilą albo zaczną poważniej Panią ograniczać i utrudniać życie.