Lek na pokonanie klaustrofobii

Witam..mam klaustrofobię niestety i najbardziej obawiam się badania Rezonansu Magnetycznego .Miałam kiedys robione to badanie ale z anestezjologiem ponieważ sama sobie nie poradziłam i w związku z tym mam pytanie-czy mogła bym zastosować jakiś lek ,który pomoze mi pokonac lęk

Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłaby rozmowa z lekarzem przed zabiegiem, może on a sam będzie mieć dla Pani jakieś rozwiązanie. Jeśli jest Pani pod opieką psychiatry on również może pomóc. Ostatecznie przechodziła już Pani takie badania i ma scenariusz jaki Pani wtedy pomógł. Zawsze można z niego skorzystać. Dodatkowo polecam wizytę u psychologa i techniki relaksacyjne.

Dzień dobry.

Najprościej będzie udać się do lekarza psychiatry, któremu naświetli Pani swoją sytuację i który będzie mógł zaordynować wspomniany przez Panią lek.
Warto jednak dodać, że taki czy inny lek może Panią wspomóc w konkretnej sytuacji, wątpliwym jest jednak, by usunął samą fobię. Jeżeli zainteresowana byłaby Pani wyleczeniem klaustrofobii, należałoby skorzystać z psychoterapii.
Pozdrawiam.