Lek na zapalenie grzybiczne w ciąży

witam,podejrzewam że jestem w ciąży,ale data spodziewanej miesiączki jest za 5 dni,więc wtedy najszybciej zrobie test.dostałam zapalenia grzybiczego,ginekolog przepisał mi gynalgin i pimafucin krem,oczywiście poinformowałam go o możliwości ciąży,ale w ulotce jest że nie wolno globulek stosować w ciąży.chciałam dowiedzieć się,jakie ryzyko niesie stosowanie tego leku w tak wczesnej ciąży,czy może wywołać poronienie?może iść jeszcze raz i poprosić o inny lek?proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Lek może zaszkodzić w rozwoju płodu, jednak lekarz uznał, że ryzyko jest niewiekie w stosunku do potencjalnych korzyści związanych z wyleczeniem.