Lęk niemowlaka przed śmiechem, piskiem, grającymi zabawkami

Witam. Moj 11 msc syn straszni boi sie placzu,pisku,smiechu malutkich dzieci oraz grajacych zabawek. Unika z bliska kontaktu wzrokowego,w nowych miejscach wogole nie raguje na imie,wolanie,zakazy. Musi wszystko dotknac,sprawdzic i nie zwraca wtedy uwagi na ludzi. Robi pa pa, czasem pokazuje paluszkiem,ale czesciej wzrokiem, do obcych podchodzi z rezerwa,ale bez wielkiego leku. Uwielbia wyglupy z Tata,zabawy w ganianego,a kuku. Mnie lubi troche mniej:) Je wszystko,sam pije z butelki i kubeczka.

Witam, często rodzice przezywają duży niepokój o rozwój i zdrowie swojego dziecka. Poniewaz ten rozwój jest bardzo złożony, aby stwierdzić nieprawidłowości należy wykonać szczegółowy wywiad i obserwacje. Każde dziecko tez jest inne i ma prawo do indywidualnego rozwoju i preferencji. To co moge Pani poradzić mając tak szczątkowe dane to: proszę zaobserwować w jakim otoczeniu synek jest na co dzień, jakie dźwięki go otaczają, być moze często ma ciszę i spokój, dlatego mozliwe jest ze lekiem reaguje na nagle i podwyższone dźwięki. Jeśli chodzi o kontakt wzrokowy to pytanie o jak bliski kontakt wzrokowy chodzi? Dla każdego bezpieczna odległość to ok 50cm- 1M., z bliższej odległości uruchamia sie poczucie zagrożenia wiec dziecko moze uciekać wzrokiem. W tym wieku dzieci są naturalnie ciekawe, co pcha je w każde najbardziej niedostępne miejsce, nie rozumieja jeszcze pojęcia "nie wolno", często nawet traktuja je jako zachete do działania bo dostają wtedy uwagę rodziców. Zabawione, zajęte dziecko nawet w wieku 3 lat moze nie reagować na imię, tym bardziej na inne osoby. Poza tym pisze Pani o prawidłowym zachowaniu wsród najblizszych: mamy i taty. Jeśli jednak zachowanie synka bedzie Pania niepokoiło to proszę zgłosić sie do Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, która obejmuje dzieci od 0 do 18. R. Z. gdzie otrzyma Pani bezpłatna pomoc specjalistów. Pozdrawiam.