Lęk o zdrowie 2,5-letniego dziecka

Witam mam problem z matrwieniem sie o córkę w wieku 2,5lat boje sie dosłownie o wszystko co jej dotyczy ze zachoruje ze nie rozwija sie prawidłowo i tak juz jest od momentu zajścia w ciąże wychowałam juz 2dzieci najstarsza córka ma13lat nigdy dotąd aż tak sie nie przejmowałam czuje ze przestaje nad tym panować wykańcza mnie to psychicznie Mieszkam za granica nie mam zaufania do lekarzy Boje sie o nia o jej zdrowie każdego dnia i każdej nocy

Dzień dobry,

Jeżeli ma Pani możliwość to proszę poszukać polskojęzycznego psychoterapeutę (lub lekarza psychiatrę) za granicą i udać się na konsultacje. Chyba, że biegle posługuje się Pani językiem kraju, w którym obecnie mieszka - wtedy proszę szukać odpowiedników polskich Poradni Leczenia Nerwic / Poradni Zdrowia Psychicznego.

Witam,
Opisuje Pani objawy wskazujące stany lękowe. Pani lęki koncentrują się wokół zdrowia córeczki, to naturalne, że jako mama jest Pani bardzo uważna na jej zdrowie. Mam poczucie, że ponosi Pani bardzo duże koszty emocjonalne i one mogą wpływać z czasem na córeczkę ( nieświadomie przekazujemy swoje lęki dzieciom). Statystyki i badania psychologiczne potwierdzają, że wiele osób przebywających na emigracji cierpi z powodu zaburzeń lękowych lub depresji. Wiąże się to zarówno z zmianą środowiska, brakiem wsparcia ze strony najbliższej rodziny i z trudnościami dnia codziennego. Jak sama Pani pisze, brakuje Pani zaufanego lekarza.
Proponowałabym skorzystać z psychoterapii, da ona Pani możliwość, aby przyjrzeć się skąd to zamartwianie się, kiedy się nasila, co może wpływać na Pani niepokoje i jak sama może Pani sobie z nim radzić. Terapia taką formą wsparcia, wzmacnia wewnętrznie, uczy rodziców, jak nie przekazywać swoich lęków dziecku, jak je wspierać w rozwoju. Pozdrawiam

Witam,
Opisywane przez Panią objawy wskazują na występowanie u Pani zaburzeń lękowych. W stanie lekowym każde zagrożenie wydaje się być dużo większe. Proponuje podjecie psychoterapii - za granicą funkcjonują także przychodnie polskojęzyczne.
Pozdrawiam