Lęk o zdrowie chłopaka

Witam, mój problem polega na tym, że kilka miesięcy temu poznałam chłopaka, z którym teraz tworzymy związek. Wcześniej nie byłam w żadnym związku i myślałam, że już coś takiego mnie nie spotka. Codziennie boję się o niego, żeby mu się nic nie stało. Nawet rozmawiałam z nim na ten temat i mówi, żebym się nie martwiła, bo nic złego mu się nie stanie. Nie wiem co mam robić, nawet codzienne obowiązki sprawiają mi trudność. Jeżeli nie odpisuje długo na smsa, to zaczynam się denerwować. Proszę o pomoc

Lęk przed utratą czy lęk o bliskich najczęściej ma głębsze podłoże. I - o ile niewielki jego poziom może mieścić się w granicach normy (wiele osób obawia się o bezpieczeństwo kochanych przez nich osób), to jednak jeśli nie pozwala to Pani normalnie funkcjonować warto w psychoterapii przyjrzeć się przyczynom utrzymującego się nadmiernego lęku. Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza