Lęk o zdrowie i stres

Witam, bardzo prosze o odpowiedz czy mozliwe jest zeby przez dlugotrwaly stres , mocna nerwice i ciagle myslenie o tym ze sie ma chory jakis narzad i odczuwa sie bol, czy mozliwe jest aby on naprawde w koncu byl chory.Dziekuje.

Dzień dobry!

Nie, nie jest możliwa taka siła sprawcza myśli, aby wywołać w sobie wybraną chorobę. Jeśli tak się wydarza, jest to kwestia przypadku, rachunku prawdopodobieństwa.

Zdecydowanie jednak przewlekły stres, nerwica i określone cechy osobowości sprzyjają powstawaniu i nasilaniu się wielu chorób, stąd warto rozważyć podjęcie psychoterapii i pracę nad swoimi negatywnymi nawykami.

Pozdrawiam!

tak. poza tym odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza