Lęk o zdrowie i życie a zdrada męża

Witam pierwszy raz piszę taki post nie za bardzo wiem od czego zacząć. Od pewnego czasu mam ciągle obawy o swoje życie zdrowie.. Ciągle się martwię .jestem mężatką 1,5roku temu mój mąż miał romans z moją przyjaciółką.. Chciałam ratować związek spróbować.. Dwa tygodnie temu poronulam ciążę... Czuję że wszystko mnie przerasta..miałam okresy że po pół roku bolała mnie głowa. Później serce Czuję że coś się wydarzy nie potrafię cieszyć się życiem synem.. Nie wiem co robić

Szanowna Pani, czytając opis Pani sytuacji stwierdzam, że odpowiedź pisemna, w serwisie na scharakteryzowany temat nie będzie wyczerpująca, ze względu na wymienione trudności. Dlatego też proszę rozważyć, poszukanie wsparcia w otoczeniu, wśród osób które darzy Pani zaufaniem oraz skierowanie się do poradni zdrowia psychicznego lub psychologa/psychoterapeuty. Trudności z jakimi Pani się zmaga mogą współistnieć lub wynikać z siebie - obawa o to, że coś się wydarzy; brak satysfakcji z życia; brak celu.

W kwestii odczuwanego bólu głowy oraz innych dolegliwości, zalecam również konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu.

Witam,

Podobnie jak przedmówca, gorąco zachęcam do konsultacji u psychologa/psychoterapeuty. Jeśli chodzi o dolegliwości bólowe warto poradzić się lekarza. Pełne i rzetelne zrozumienie Pani trudności nie jest możliwe poprzez serwis internetowy. A tylko takie właśnie pełne zrozumienie może pomóc Pani, a także być podstawą do zaproponowania Pani najbardziej odpowiedniej formy pomocy - być może psychoterapii.
Proszę też pamiętać o korzystania ze wsparcia osób bliskich i ważnych dla Pani. To coś niezwykle ważnego. Z tego co Pani pisze, wiele Pani przeszła. Proszę się nie poddawać i skorzystać z pomocy.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam, dołączam się do namawiania Panią na spotkanie z psychologiem. Mam wrażenie, że jest Pani trudno prosić o profesjonalną pomoc, może ma Pani przekonanie, że powinna poradzić sobie sama ? Wszyscy potrzebują czasem pomocy, w szczególności, kiedy trudne przeżycia i emocje następują jedne po drugich. Wsparcie rodziny i przyjaciół, choć nieocenione, czasem nie wystarczy by poukładać kłębiące się w głowie myśli. W tym pomoże Pani psychoterapeuta - więc nie ma się co wahać.

Witam Panią. W Pani poście zauważam dwa ważne aspekty. To co dzieje się z Pani zdrowiem fizycznym może być bezpośrednio zawiązane ze stresem w Pani życiu. Napisała Pani o zdradzie męża, o próbach ratowania związku i o poronieniu. Każde z tych doświadczeń kosztowało Panią bardzo dużo energii, co może też skutkować objawami w obszarze fizycznym. Z uwagi na ten możliwy związek psychofizyczny proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, żeby monitorować objawy, które Pani opisała. Jednocześnie może być potrzebna pomoc psychologiczna. Proszę nie próbować nieść samodzielnie doświadczeń, które mogą być przytłaczające. Proszę zadbać o siebie. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/