Lęk o zdrowie mamy i niechęć do leczenia

Mam problem z mamą, która nie chce się leczyć. Źle się czuje ale nie pójdzie do lekarza. Czuje się źle praktycznie codziennie jest na lekach przeciwbólowych, chociaż próbuje ukryć to że je zażywa. Rozmowy, prośby na nic się nie zdadzą, kiedyś miała atak serca i nie pozwoliła wezwać pogotowia, myślałam że umiera. Nie umiem sobie z tym wszystkim poradzić pomimo brania leków na uspokojenie (hydroxyzynum) nie rozumiem czemu sie nie leczy, mam już dość, boje sie ze jest juz za pozno na leczenie...

Witam. Jeśli uzna Pani, że mama przeżywa atak serca co wymaga niezwłocznie wezwania Pogotowia, to musi to Pani bezwzględnie zrobic, bez względu na to co mama na to. To jest Pani obowiązek.
A reszta czy mama chce się leczyć czy nie, to nie ma Pani na to wpływu. Szkoda Pani ciągłego zamartwiania się. Magdalena Brabed

Witam, jeżeli mama nagle słabnie lub ma atak serca, to proszę wezwać pogotowie i nie pytać mamy o zdanie. Przecież w takich sytuacjach może chodzić o życie. W pozostałych sytuacjach niestety jest Pani bezradna, bo przecież dorosłej, poczytalnej osoby nie można zmusić do leczenia. Bezradność jest bardzo trudnym uczuciem, szczególnie jeżeli dotyczy relacji z bliską osobą. Zalecałbym zgłoszenie się na psychoterapię, żeby lepiej i z różnych stron mogła przyjrzeć się Pani swojej relacji z mamą. Pozdrawiam