Lęk, panika, szybkie tętno w atakach paniki

Dzień dobry. Moje objawy to lęk, panika, szybkie tętno w atakach paniki, lub stały lęk, obezwładnienie kończyn, zawroty głowy,bóle brzucha, drętwienia, lekarze sugerowali nerwice lękową, pewien psychiatra przepisał lek na schizofrenie. Czy to możliwe, że może to być schizofrenia? Lekarz nie powiedział nic konkretnego, tylko ten lek mnie niepokoi, bo dlaczego na zaburzenia lękowe przepisał lek na schizofrenie? Miałam MRi ale bez kontrastu, nie wykazało zmian.Jakie badanie wykonać na schizofrenie?

Rozpoznane lęk, depresja i nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz, najlepiej psychiatra.
Jeżeli ma Pani wątpliwości proponuję ponownie udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawił diagnozę i dobrał leczenie.
Czasami też jest tak, że lek stosowany w danej chorobie np w schizofrenii ma również inne dodatkowe działanie np przeciwlękowe i dlatego został przepisany.
Schizofrenię rozpoznaje się na podstawie wywiadu lekarskiego, nie ma szczególnych badań wykazujących tą chorobę

Nie ma czegoś takiego jak "badanie na schizofrenię". Jednakże proszę zważyć na to, że dostała Pani diagnozę nerwicy - lek stosowany w wypadku schizofrenii w tym wypadku mógł zostać przepisany, gdyż działa na objawy lękowe, które się Pani przytrafiają.
Polecam podjąć PSYCHOTERAPIĘ, nie tylko przyjmować lekarstwa. Psychoterapia bowiem pozwala uzyskać bardziej trwałe skutki, gdyż oddziałuje na źródło problemu, a nie tylko na jego objawy. Pozdrawiam.