Lęk powodem braku erekcji

Witam, Mam 19 lat i bardzo trapiący mnie problem. Od blisko 8 miesięcy mam wspaniałą, śliczną dziewczynę jednak pojawiły się problemy z seksem. Podczas pierwszej próby bardzo się zestresowałem myśląc głównie o osiągnięciu silnej erekcji i jak łatwo się domyślić - zakończyło się to bardzo kiepsko. Właściwie niczym. Pozostała od tego momentu jakaś trauma, straciłem pewność siebie, czuję się niepełnowartościowym facetem. Wiele rozmawiałem na ten temat z dziewczyną, ona mnie wspiera i twierdzi że się nic nie stało, ja jednak nie potrafię przestać brać winy na siebie i zaczynam tworzyć sobie jakieś sztuczne problemy. Udałem się nawet na wizytę do urologa, ten stwierdził, że jest wszystko ok, ale ja nie jestem przekonany. Niby występują poranne wzwody, ale nie zawsze (albo ja wtedy śpię), od tamtej porażki strasznie spadło mi libido, właściwie nie mam ochoty na seks, chociaż dziewczyna mnie strasznie pociąga i chcę ją zadowolić. Dodam, że dopiero rozpoczynam współżycie, przy masturbacji jest niby wszystko okej chociaż nawet w tym miejscu już nie jestem pewien, bo gdy stymulacja ustaje członek po krótkiej chwili zaczyna opadać - czy to nie za szybko? Urolog zalecił mi lek, brałem go, ale jakoś wciąż się boję... Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Odczuwany przez Ciebie lęk powoduje, że zaburzenia erekcji są coraz silniejsze. Wbrew pozorom to właśnie mózg wpływa na sprawność seksualną mężczyzny. Dlatego tak ważne jest dobre samopoczucie i nastawienie mężczyzny. Jeśli boisz się, że kolejny raz będziesz miał zaburzenia wzwodu, to Twój lęk wpływa na coraz gorszą sprawność seksualną.
Warto, żebyś posłuchał swojej dziewczyny i postarał się nie skupiać na samej erekcji, tylko na przyjemności. Sądzę również, że potrzebna jest Ci wizyta u psychologa lub seksuologa i praca nad Twoimi wewnętrznymi problemami i lękami. Pomoc specjalisty może znacząco wpłynąć na poprawę Twojej sprawności seksualnej.

Pozdrawiam