Lek przeciwdepresyjny a sterydy - jaki wpływ mają na zdrowie?

Witam, Od 4 miesięcy zażywam S*** 10 mg dziennie. Chciałem się dowiedzieć, czy leki tego rodzaju mogą być łączone razem z W*** (substancja aktywna stanazolol)? Chodzi mi o zdrowie fizyczne.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Paroksetyna stanowiąca substancję czynną stosowanego przez Pana leku antydepresyjnego ma zdolność hamowania jednego z enzymów wątrobowych P-450 prowadzącą do osłabienia metabolizmu innych leków i preparatów metabolizowanych przez wątrobę.

Wspomniany przez Pana stanazolol metabolizowany jest właśnie w wątrobie, dlatego też istnieje ryzyko kumulacji sterydu i zwiększenia jego toksyczności.

Pozdrawiam

Dobry Wieczór,

Zachęcałabym do skonsultowania pytania z lekarzem prowadzącym.

Serdeczności i tylko radości w Nowym Roku!
irena.mielnik.madej@gmail.com