Lęk przed całowaniem u 16-latki

Witam.Mam16 lat.Mam problem z całowaniem się.Zaczęło się to 3 lata temu,gdy pierwszy raz całowałam się z moim pierwszym chłopakiem.Było wszystko w porządku,ale jakoś po tym dniu całowania,wszystko szło nie tak.Nie czułam już tej chęci, miłości,nie wiem czemu.Po tamtym dniu mam wstręt do całowania.I tak ciągnie się przez 3 lata.Gdy mój teraźniejszy chłopak próbuje mnie pocałować,po chwili przerywam mówiąc,że nie mogę.Chcę go całować,czuję to,ale coś mnie blokuje.Co mam zrobić?Jak to zwyciężyć?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ten problem z pewnością ma podłoże w twojej psychice. Tylko Ty sama możesz go przezwyciężyć.Proponowałbym podjęcie próby pocałunku w miłej atmosferze sam na sam. Tylko ciągłe próby mogą tu pomóc.

Wstręt to jednak coś więcej, niż niechęć. Jest to jakiś szerszy problem z bliskością cielesną, zaufaniem, także do siebie...
Chyba warto porozmawiać z dobrym psychologiem.
Jest to jeszcze okres dojrzewania psychoseksualnego, ale jednak nie zostawiałbym tematu czasowi i porozmawiałbym z psychologiem. Pozdrawiam.