Lęk przed chemioterapią żony

ojciec 81 lat miał ostatnio utraty przytomności z powodu niewydolności serca, zakończyło sie wszczepieniem rozrusznika, przy tym ostra cukrzyca i niedowidzenie z powodu cukrzycy (traci wzrok) Po przebytych historiach boi się sam zostać w domu ma stany lękowe, płacze. Przy tym mama 78 l jest po operacji nowotworowej. rozpoczęła chemioterapię. Ojciec też tym się zamartwia. Rodzice mieszkają sami. czy należałoby iść z ojcem do psychiatry??

Dzień dobry,

Proszę spróbować, a już lekarz w kontakcie osobistym oceni czy wskazane będzie włączenie farmakoterapii.