Lęk przed chorobami i bóle głowy

Witam Mam okropny lęk przed chorobami Ostatnio ciągle robię badania bo cos mi stale dolega Ostatnio mam sekundowe bole głowy w różnych miejscach albo dziwne uczucie pieczenia w glowie Do tego bole oczu i dyskomfort patrzenia Mam wysoka nadwzroczność i asygmatyzm Boli mnie również szyja i glowa w okolicy potylicy ale to może od kręgosłupa szyjnego bo bylam na rtg i pani doktor stwierdzila ze mam za prosty w tym odcinku Wciskam sobie jakies guzy mózgu czy stwardnienie rozsiane Proszę o radę

Polecam zgłosić się na spotkanie z psychologiem poznawczo-behawioralnym, z którym przepracuje Pani problem swojego hipochondrycznego lęku. Polecam ten właśnie nurt, ponieważ jest to terapia skuteczna i dość łatwa w przypadku zaburzeń lękowych. Powodzenia!

Witam,

wyobrażam sobie jak trudno jest radzić sobie z taką sytuacją, to bardzo ważne, że poszukuje Pani pomocy i nie lekceważy niepokojących objawów. Tak znaczne nasilenie objawów, na pewno ma poważny wpływ zaburzający na Pani życie. Nasłuchiwanie i wyczekiwanie określonych symptomów płynących z organizmu, na pewno powoduje silny stres i zwiększa lęk przed zachorowaniem. Taka postawa może skłaniać nas do „zobaczenia” czegoś co, realnie istnieje, ale jest czymś innym i nie zagrażającym.
Mam wrażenie , że warto byłoby dla pewności skorzystać z konsultacji u lekarza neurologa a następnie zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty i rozpocząć psychoterapię, która umożliwi Pani przeformułowanie treści myślenia a tym samym zmianę zachowań utrudniających życie i myśli z nimi związanych – dzięki temu symptomy ustąpią.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz
https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf