Lęk przed ciążą po pettingu

Witam, nie uprawiam z chlopakiem seksu. tylko petting. zawsze po tym boje sie ze mogl mi cos wprowadzić. chociaz nie ma wytrysku tylko preejakulat. jestem juz rozdrazniona psychicznie. co mam zrobic> nnon stop sa klotnie przez te moje schizy :(

Dzień dobry!

Warto poczytać (np. w książkach dot. edukacji seksualnej), w jakich okolicznościach może dojść do zapłodnienia i racjonalnie ocenić, czy w Państwa sytuacji jest to prawdopodobne. Jeśli tak, możecie albo zdecydować się na jedną z dostępnych form antykoncepcji albo zrezygnować z takich pieszczot, podczas których możliwe jest zajście w ciążę.

Pozdrawiam!

Witam Panią
Obawia się Pani zajścia w ciążę podczas uprawiania pettingu, mało prawdopodobne jest zajście w ciążę poprzez przeniesienie spermy do pochwy na palcach. Jednak, aby nie bać się, to, gdy sperma znajdzie się na rękach najlepiej je wymyć lub przetrzeć chusteczkami papierowymi. Większe ryzyko wystąpić może wówczas, gdy dojdzie do wytrysku bezpośrednio na Pani narządy płciowe. Należy pamiętać, że petting jest formą aktywności płciowej bezpieczniejszą niż stosunek płciowy. Co do waszych kłótni powinna Pani wytłumaczyć partnerowi skąd bierze się lęk przed zajściem w ciążę? Przed tym powinna Pani sama poznać przyczynę tego lęku.
Pozdrawiam